পুৰুষৰ বাবে যৌন সহনশীলতা কেনেদৰে বৃদ্ধি কৰিব

 পুৰুষসকলক বিচনাত দীঘলীয়া সময় ধৰি থকাত সহায় কৰিবলৈ চাৰিওফালে বহুতো গাইড আছে, ইয়াৰ কাৰণ হৈছে প্ৰায় সকলো পুৰুষে অকাল স্খলনৰ পৰা কমেও এবাৰ ভুগিছে। যদি আপুনি দীৰ্ঘ দিন ধৰি এজন সঙ্গীৰ সৈতে আছে তেন্তে এইটো এটা সমস্যা যাক একেলগে কাম কৰিব পাৰি। কিন্তু যেতিয়া এইটো এটা নতুন সঙ্গীৰ সৈতে হয় ই অতি ডাঙৰ অস্বস্তিৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে আৰু আনকি এইটো আৰম্ভ হোৱাৰ আগতে সম্পৰ্কটো শেষ কৰিব পাৰে। বহুতো পুৰুষে এই অৱস্থাত ভুগি থাকে কিয়নো লিঙ্গটো সোনকালে অতি শৈক্ষিক হৈ পৰে আৰু তেওঁলোকে বীর্যপাত প্ৰক্ৰিয়া টো নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব নোৱাৰে। এবাৰ বা দুবাৰ এনে হোৱাৰ পিছত এজন মানুহে নিজৰ আত্মবিশ্বাস হেৰুৱাব পাৰে আৰু এই ঘটনাৰ প্ৰতি অতি আত্মসচেতন হ'ব পাৰে। ই প্ৰকৃততে সমস্যাটো বেয়া কৰি তোলে আৰু কাৰণ তেওঁলোকে বিব্রত অনুভৱ কৰে, যৌন ভাৱে উত্তেজিত হোৱাটো কঠিন হ'ব পাৰে।


পুৰুষৰ বাবে বিচনাত কেনেকৈ দীঘলীয়া থাকিব লাগে তাৰ এটা উপায় হ'ল আপোনাৰ ব্যক্তিগত সুস্থতা বৃদ্ধি কৰা। গুৰুতৰভাৱে আকৃতিৰ বাহিৰত থকাৰ ফলত ইৰেক্টাইল অক্ষমতাহ'ব পাৰে আৰু ইয়াৰ ফলত অকাল স্খলন হ'ব পাৰে। এই অঞ্চলটোৰ মোকাবিলা কৰিবলৈ যুক্তিসঙ্গত অৱস্থাত থকাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ, আপুনি প্ৰতিদিনে ফিটনেছ ফ্ৰেক হ'ব নালাগে বা জিমৰ তললৈ যাব নালাগে। আপুনি সপ্তাহত কেইবাৰমান দীঘলীয়া খোজ কাঢ়িব পাৰে আৰু মজলীয়া ব্যায়াম কৰিব পাৰে আৰু আপুনি পাৰ্থক্যটো লক্ষ্য কৰিব।


শোৱা কোঠাত কেনেকৈ দীঘলীয়া থাকিব লাগে শিকাৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ অংশ হৈছে হস্তমৈথুন। বিশেষভাৱে প্ৰশিক্ষিত কৌশল ব্যৱহাৰ কৰি আপুনি আপোনাৰ লিঙ্গক ইমান সোনকালে স্খলিত নকৰিবলৈ প্ৰশিক্ষণ দিব পাৰে। লগতে আপুনি পুনৰুদ্ধাৰৰ সময়ও হ্ৰাস কৰিব পাৰে। এইটো সাধাৰণ ধাৰণাৰ বাহিৰত দেখা ব পাৰে কিন্তু ই প্ৰকৃততে কাম কৰে আৰু আপোনাৰ যৌন সহনশীলতা উন্নত কৰাৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ অংশ।


আপোনাক সহায় কৰিবলৈ ঔষধ গ্ৰহণ কৰাৰ পৰামৰ্শ দিয়া নহয় কিয়নো প্ৰভাৱবোৰ দীৰ্ঘস্থায়ী নহয় আৰু এইবোৰৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীলতা অনিবাৰ্য হ'ব। আপোনাৰ যৌন অভিযান প্ৰাকৃতিক ধৰণে বৃদ্ধি কৰাটো আপোনাৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ, ইয়াৰ ফলত দীৰ্ঘস্থায়ী প্ৰভাৱ পৰিব আৰু আপুনি ইয়াৰ বাবে ভাল অনুভৱ কৰিব।



মন নিয়ন্ত্ৰণ হৈছে বিচনাত দীঘলীয়া সময় ধৰি থকাৰ আন এটা কৌশল। কাৰণটো হ'ল মনটো হৈছে যি প্ৰথমে স্খলনৰ সংকেত দিয়ে, সেয়েহে আপোনাৰ মনক অতিক্ৰম কৰা আৰু প্ৰশিক্ষণ দিয়াটো এক প্ৰয়োজনীয়।


সাধাৰণতে মেইলৰ দ্বাৰা উপেক্ষম কৰা এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ কৌশল হৈছে ফৰপ্লে। এইটো কৰিলে এগৰাকী মহিলাৰ যৌন উত্তেজনা বৃদ্ধি হ'ব। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে উচ্চ স্তৰ বৃদ্ধি হোৱাৰ পিছত তাই যৌন উত্তেজনা কৰাটো সহজ পাব, অৰ্থাৎ মানুহজনে সন্তুষ্ট হোৱাটো নিশ্চিত কৰিবলৈ কম কাম কৰিব লাগিব।


এই কৌশলবোৰৰ মাত্ৰ এটা ব্যৱহাৰ কৰিলে কাম নকৰিব এইবোৰ ব্যৱহাৰ কৰাৰ সংমিশ্ৰণ আৰু বহুতো যিয়ে আপোনাক বিচনাত কেনেকৈ দীঘলীয়া থাকিব লাগে শিকিবলৈ সক্ষম কৰিব। আপুনি ৰাতিৰাতি এটা অলৌকিক ঘটনা দেখা নাপাব কিন্তু কেইমাহমানঅনুশীলন কৰাৰ পিছত আপুনি সোনকালেই লক্ষ্য কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব যে আপোনাৰ সামগ্ৰিক যৌন সহনশীলতা বৃদ্ধি পাব।